Madrid

×

Hata mesajı

User warning: The following module is missing from the file system: recaptcha_mailhide. For information about how to fix this, see the documentation page. in _drupal_trigger_error_with_delayed_logging() (line 1143 of /home/egemense/public_html/includes/bootstrap.inc).
Ülke: 
İspanya
Ad Soyad: 
Yağmur Comba
Ay: 
Ağustos
Yıl: 
2013
Staj Görülen Üniversite: 
Universidat de Autonomia
Staj Görülen Bölüm: 
Vascular Surgery
Karar ve Hazırlık Aşaması: 
10/10

Sevdiğim bir kültür ve toplum olduğu için karar aşamasında herhangi bir tereddütüm olmadı. Hazırlık gayet rahattı, sadece kişisel hazırlık yaptım. Staj için ekstra bir işlem gerekmedi. Card of documents bölümündeki belgeleri toplamak staj için yeterli.

 

Staj: 
7/10

Sanırım kişinin kendisiyle alakalı yaptığı stajın verimliliği. İspanyolcam daha iyi olsaydı çok daha verimli geçebilirdi staj benim adıma.

 

Konaklama: 
10/10

Konaklama konusunda tek bir puan bile kıramayacağım. Şehrin daha ne kadar merkezinde olabilirdi diye düşünmeden edemiyorum. İspanya’ya değişim için gitmek isteyen olursa Autonomia yerel kurulunu öneririm, sadece gruptan 1-2 kişiyi başka evlere yerleştiriyorlar, onun dışında ayarladıkları yurt gayet iyi.

 

Yiyecek - İçecek: 
7/10

100 euro verildi yiyecek-içecek için.

 

Dil ve Kültür: 
10/10

Hepimizin az çok aşina olduğu bu kültürü yakından tanımak daha güzeldi.

 

İletişim ve Haberleşme: 
10/10

Yurtta wireless var. Onun dışında Barcelona’da açık alanda ücretsiz wireless vardı sırf vatandaşların faydalanması için. Madrid de böyle bir şey görmedim ama sıkıntı olmuyor, yurttan iletişim kuruyorsunuz.

 

Ulaşım: 
10/10

Ulaşım konusunda Madrid ve Barcelona’da son derece gelişmiş bir metro ağı var, başka hiçbir şeye gerek kalmıyor. CPniz tüm ay sınırsız olarak kullanacağınız metro kartını alabilmeniz için ilk gün size eşlik ediyor, sanırım 30-40 euro arası bir şey tutmuştu.

 

Gezi - Eğlence: 
7/10

Gezi konusunda şöyle bir şey söyleyeceğim. Madrid pahalı bir şehir. Türk lirasına çevirince cidden yaşam Türkiye’ye göre bir hayli pahalı. Özellikle şehirler arası ulaşım çok pahalı. Gezi konusunda bu anlamda sıkıntı yaşanabilir.

 

Şehir Şartları: 
10/10

Madrid ve Barcelona her gün ayrı bir etkinliğin olduğu sıkılmanın zor olduğu iki şehir.

 

Hava Şartları: 
10/10

-

 

Genel Bütçe: 
6/10

Tamamiyle kişisel harcamalara bağlı. Minimum harcama yapılırsa Madrid’de 1 ay 400-500 euro civarı olur diye düşünüyorum, ama dediğim gibi çok göreceli.

 

Yapılacaklar - Yapılmayacaklar: 

Madrid e giderseniz AREA Chill Out’a gitmenizi şiddetle tavsiye ederim.

Hayvan sever biriyseniz boğa güreşine gitmeden önce bir daha düşünün derim.:)

Barcelona gerçekten çok güzel bir şehir, ancak çok kalabalık ve hırsızlık olayları sık. Dikkatli olun.

Granada’ya gitmenizi tavsiye ediyorum, çok farklı bir deneyim. La Alhambra’yı görün. Granada da turla yapılan gece dağ tırmanışına katılın. Pişman olmazsınız:)

 

Eklemek İstedikleriniz: 

-